Велика кількість різноманітних косметичних засобів на ринку краси часто змушує відчувати труднощі при виборі того чи іншого продукту. Які продукти для догляду за волоссям необхідні, в чому відмінність між кондиціонером і бальзамом, чи є реальна можливість відновити пошкоджені пасма за допомогою маски, ці інші питання будуть розглянуті в статті.

Основи догляду за волоссям

Почнемо з основи – з очищення голови. Магазинні полиці ломляться від різноманітності шампунів: рідких, твердих, органічних, для об’єму, для відновлення, для жирної, для сухої, для нормальної шкіри голови. Очі розбігаються, а руки набирають кошик непотрібних речей. Для початку варто прийняти той факт, що шампунь, перебуваючи на голові лічені хвилини, не може надати значних відновлювальних або зволожуючих властивостей. Його завдання полягає лише у видаленні шкірного себума, залишку жирів і мінімізації шкідливого впливу зовнішніх факторів на волосся.

Як же вибрати підходящий шампунь? Вибирайте той, після якого ви відчуваєте достатню очищення і комфорт при митті. Шампунь не повинен надмірно сушити шкіру голови або дратувати її – це вірні ознаки того, що очищає засіб підібрано не вірно. Досить вибрати пару відповідних продуктів і чергувати їх. З обережністю ставитеся до шампунів для об’єму, вони злегка розкривають кутикулу волоса і при частому застосуванні можуть викликати сухість і ламкість волосся.

Бальзами і кондиціонери для догляду за волоссям

Наступний крок по догляду – бальзам-ополіскувач або кондиціонер. Служать вони для однієї мети – розплутати можливі вузлики, полегшити розчісування і надати волосяному полотну гладкість і блиск. Оскільки час їх витримки обчислюється хвилинами, то дають вони, в більшості своїй, легкий і поверхневий ефект. Однак цей крок дуже важливий, адже він дозволяє відновити кутикулу волоса, з якої вимилися необхідні ліпіди і кератин, після впливу шампуню.

Застосування бальзаму-ополіскувача сприяє легкому розчісування, відновлює ліпідний шар, що захищає кутикулу, нормалізує рН-баланс і розгладжує неслухняні локони. Вибирати бальзам потрібно керуючись типом своєї шевелюри. Для фарбованого волосся підходить той ополіскувач, що покликаний продовжувати яскравість кольору і створювати захист від вигорання і зовнішніх впливів.

Для жирного волосся потрібні полегшені бальзами-ополіскувачі, які не містять компонентів, утяжеляющих пасма. Для сухих і пошкоджених доконів, навпаки, необхідно засіб з пантенолом, натуральними маслами і силіконом, які обволікають кутикулу і замикають в волосі цінну вологу.

Кондиціонери служать тієї ж мети, що і бальзами-ополіскувачі, однак, найчастіше, їх дія спрямована більше на порятунок пасом від електризації. Кондиціонери підійдуть нормальному типу волосся без ушкоджень і не потребують особливо глибокому відновленні. У способі застосування немає секрету, досить витягти потрібну кількість засобу, розподілити по пасмам, починаючи від рівня підборіддя, почекати вказане на упаковці час і змити. Але крім цього «класичного» способу існують ще два:

– превошінг. Підійде для власниць сухого, пористого і ушкоджених волосся. Хитрість полягає в тому, щоб нанести бальзам-ополіскувач або кондиціонер до початку нанесення шампуню. У цьому випадку вся довжина буде захищена від впливу агресивних очищувальних засобів, що за підсумком дозволить зберегти вам кілька сантиметрів кінчиків в перукарському кріслі.

– ковошінг. Досить відомий спосіб застосування, який зводиться до заміни шампуню бальзамом. Ополіскувач очищає шкіру голови, при цьому не надаючи на структуру волосся ніяких згубних впливів. Цей метод підходить для кучерявого волосся, особливо пошкоджених і ламких. Ковошінг є спірним способом, адже на шкірі голови від недостатнього очищення може утворитися лупа, а саме волосся уповільнити зростання або зовсім почати випадати. Тому майстри перукарського мистецтва все одно рекомендують не засовувати шампунь на найдальшу полицю.

Маски для волосся

Самою важкою артилерією на ванній полиці є різні маски для волосся, тому що хороша маска по-справжньому може допомогти волоссю. На ній не варто економити. Дорогі Догляду кошти, як правило, більш густі, а значить економні, і містять більше живильних компонентів. Завдяки правильно підібраною масці волосся відразу стають нагодована і шовковистим, полотно розгладжується і блищить, пасма на дотик м’які і пружні.

Не варто користуватися маскою занадто часто, вона може погіршити волосся і зробити їх тьмяними. Одного-двох разів на тиждень буде цілком достатньо. Важливо, що час витримки маски становить вже не пару хвилин, а, як мінімум, чверть години. Саме тоді у активних інгредієнтів з’являється час наситити волосся, зволожити і відновити.

Тепер ви знаєте основні три Догляду етапу. Дотримуючись простих правил і вибираючи якісні продукти, ви отримаєте блискучі і здорове волосся, як всередині, так і зовні.