Салони краси пропонують послугу кератинового випрямлення, яка користується великою популярністю серед клієнтів, які бажають мати рівне і блискуче волосся. Однак недостатньо пройти процедуру, щоб отримати волосся своєї мрії. Велике значення має і те, який догляд ви забезпечите надалі.

Правильний догляд після кератинового випрямлення дозволяє продовжити ефект, зробити волосся здоровіше і міцніше.

Подальший догляд – відповідальність клієнтів салону. Від того, наскільки правильно він буде виконуватися, залежить довготривалість результату і здоров’я волосся.

Правила догляду після кератину в перші 3 дні

Перший догляд після кератинового випрямлення визначає час збереження ефекту. Особливо це стосується перших 72 годин, оскільки частина засобів зберігається на поверхні локонів. Важливо уникати надламів волосся, завивки, носіння гумок і плетіння. Є кілька основних обмежень:

  • Вплив вологи: не можна мити голову, відвідувати басейн і плавати у відкритих водоймах. Важливо спати в добре провітрюваному приміщенні, відмовитися від носіння гумових головних уборів, щоб не допустити утворення великої кількості поту і його попадання на волосся.
  • Вплив високих температур: важливо відмовитися на 3 дні від використання прасок для волосся, плойки та не сушити волосся феном. Деякі фахівці підкреслюють, що у такого правила є послаблення: якщо на волоссі випадково утворився залом, можна акуратно пройтися по пасмам праскою, щоб їх розпрямити. Але варто пам’ятати, що чим менше площа температурного впливу і час обробки, тим довше збережеться салонний результат.
  • Механічні дії: слід утриматися від плетіння і навіть простих зачісок, краще навіть не закладати пасма волосся за вуха, щоб не допустити заломів.
  • Хімічний вплив: навіть натуральні засоби для укладання волосся можуть перешкодити результату протриматися довгий час.
  • У перші три доби краще якомога менше торкатися волосся, що дозволить складу закріпитися в структурі і зберегти ефект випрямлення довше.

Особливості подальшого догляду після кератинового випрямлення

По закінченні трьох днів ви можете повернутися до звичного способу життя. Але догляд, розпочатий після процедури кератинового випрямлення, не варто покидати. Є кілька загальних правил:

  • відмова від агресивних впливів на волосся (зокрема, від начісування при укладанні);
  • відмова від засобів з сульфатом натрію і хлоридом натрію. Контакт волосся з сульфатом і хлоридом натрію призводить до руйнування кератину. Саме цим пояснюється рекомендація майстра відмовитися від відвідування басейну без шапочки. Хлорована вода не кращим чином позначається на стані волосся.

Після купання в солоних водоймах важливо ретельно промити волосся, щоб не допустити руйнування покриття сіллю. З цієї ж причини важливо відмовитися від домашніх масок для волосся з сіллю.

Є й інші загальні рекомендації по догляду:

  • мити волосся теплою водою, акуратними масажними рухами;
  • користуватися безсульфатним шампунем;
  • регулярно користуватися масками для волосся: краще віддати перевагу готовим, ніж робити їх самостійно;
  • уникати агресивного впливу на волосся, в тому числі температурних факторів, начісування, тугого плетіння.

Швидше за все, майстер порекомендує придбати спеціальні засоби для догляду за волоссям після кератинування. Це пов’язано з тим, що в шампунях сегмента мас-маркет практично завжди є сульфати. Важливо вибирати новий засіб з м’якою миючої формулою, зверніть увагу на вказівку на етикетці: «Без SLS».

Шампунь після кератинового випрямлення краще вибирати з кератином. Він допоможе підтримувати отримані в салоні результати. Важливо користуватися бальзамом для волосся, але не тільки з метою полегшити розчісування. Шампунь і бальзам однієї серії  працюють в тандемі і дозволяють посилити позитивну дію один одного.

Чого не можна робити після кератинового випрямлення?

Догляд після кератинового випрямлення полягає у відмові від наступних процедур:

  • завивка або застосування праски для волосся;
  • фарбування волосся раніше ніж через 2 тижні після процедури випрямлення;
  • використання кислот (оцту, лимонної кислоти та інших): краще відмовитися від домашніх масок зовсім і віддати перевагу готовим засобам по догляду зі збалансованим, безпечним складом;
  • використання засобів для глибокого очищення, з агресивними ПАР (SLS).

Не варто проходити кілька процедур по випрямлення поспіль, це може погіршити структуру волосся. Вибирайте надійний салон і майстра з хорошою репутацією – якість процедури визначає подальший стан локонів.

У догляді за волоссям слід використовувати одну лінію доглядаючих засобів: шампунь, бальзам, маска. Їх склади доповнюють один одного і не викличуть небажаних хімічних реакцій, що дозволяє доглядати за волоссям комплексно.